Kategorie
fotografia ślubna

Fotografia ślubna

Nie ulega wątpliwościom, że fotografia ślubna jest jedną z najtrudniejszych form fotografii. Trzeba sprostać technicznym wymogom, być niewidocznym gościem, zarejestrować każdy istotny moment i dostosować się do zastanych warunków związanych ze światłem. Fotografowanie ślubów i wesel jest zatem nie lada wyzwaniem, a sukces możemy ogłosić dopiero po oddaniu gotowego materiału młodej parze, jeżeli ta będzie zadowolona, bo w przeciwnym wypadku… Klęska.

Jaki sprzęt jest najlepszy?

Decydując się na fotografowanie ślubów trzeba mieć na względzie fakt, że dobry sprzęt to absolutna podstawa, bez której nie mamy szans na powodzenie przedsięwzięcia. Niezależnie od tego, jak bardzo jesteśmy utalentowani, brak dobrego sprzętu może doprowadzić do totalnej katastrofy.
Wielu fotografów ślubnych uważa, że godny zestaw sprzętu powinien składać się z co najmniej dwóch obiektywów – stałoogniskowego, czyli tzw. stałki oraz obiektywu o szerokim kącie. Taki komplet faktycznie może stanowić solidną bazę pod profesjonalny fotoreportaż ślubny. Krótki i jasny obiektyw stałoogniskowy pomoże stworzyć przepiękne portrety z małą głębią ostrości, natomiast obiektyw z szerokim kątem, świetnie sprawdzi się w ujęciu większego planu, np. pamiątkowych zdjęć rodzinnych. Koniecznością w przypadku reportażu ślubnego jest dobra lampa zewnętrzna, ponieważ możemy być pewni, że bez niej nie uzyskamy ostrych i jakościowo dobrych zdjęć w pomieszczeniu. Taka lampa jest gwarancją na dobre zdjęcia, ale także ogromnym komfortem dla fotografa, który posiadając taką w swojej torbie, nie będzie musiał się martwić niesprzyjającym światłem – zarówno w plenerze jak i w pomieszczeniu.